Titlu implicit

• This event has passed.

DE FLORII… LA AEROPORT

11 aprilie @ 01:00 - 15:00

Muzeul Național al Satului ”Dimitrie Gusti” în parteneriat cu Aeroportul Internaţional
”Henri Coandă” Bucureşti
organizează marți, 11 aprilie, orele 9.00 – 15.00 evenimentul DE FLORII… LA AEROPORT.

Publicul are ocazia să se întâlnească cu arta populară tradițională românească, în  preajma sărbătorilor pascale, în… aeroport.

Demonstrații meșteșugărești de opincărit, încondeiat ouă, țesut, prelucrarea artistică a lemnului, pictură icoane pe sticlă și împletit textile ale unor renumiți meșteri populari însoțite de miniexpoziții ce reunesc valoroasele lor creații, frumoase costume populare,  publicații de specialitate – de promovare a Muzeului și a României, precum și degustări de produse tradiţionale vor aduce în fața celor ce trec pragul țării o părticică din România profundă.

Mai multe informaţii:

Biroul Relaţii Publice

021 317 91 03 / int. 178

Date:
11 aprilie
Time:
Event Category:

Venue

Muzeul Naţional al Satului „Dimitrie Gusti”
Bucuresti, sector 1, România