Titlu implicit

« All Events

PE PRISPA BUNICILOR

1 octombrie @ 09:00 - 19:00

Proiect dedicat seniorilor cu scopul stimulării intercomunicării şi readucerii persoanelor de vârsta a treia în viaţa socială proactivă. De trei ani în Muzeul Satului există ,,Clubul Seniorilor” al cărui scop este să dezvolte şi încurajeaze legăturile interumane, inclusiv cu familiile şi apropiaţii acestora. Prin activităţile desfăşurate în cadrul proiectului – ghid de muzeu, activități de grădinărit, ateliere de dans popular, ateliere de creație, organizarea de expoziții cu obiecte ale acestora – se dorește menţinerea unei vieţi socio-culturale active, stimularea participării active (fizic și psihic), creşterea confortului psihic, prin implicarea în activităţi cu caracter recreativ şi socio-cultural, precum şi prin dezvoltarea unei aptitudini de întrajutorare între semeni.

Date:
1 octombrie
Time:
Event Category:

Venue

Muzeul Naţional al Satului „Dimitrie Gusti”
Bucuresti, sector 1, România
Website Security Test