Titlu implicit

Loading Evenimente

« Toate Evenimente

• Acest eveniment a trecut.

DARURI DE MOŞ NICOLAE

30 noiembrie 2018 - 5 decembrie 2018

Muzeul Național al Satului ”Dimitrie Gusti” organizează în perioada 30 noiembrie – 5 decembrie 2018 o colectă de cadouri pentru copii sub genericul Daruri de Moș Nicolae.

Vă așteptăm, așadar, zilnic, în programul muzeului – 9.00 – 17.00, să donați jucării, haine care vă prisosesc, dulciuri sau orice alte lucruri considerați că vor aduce bucurie acestor copii.

Cadourile vor fi oferite la Întâlnirea cu Moș Nicolae, la Muzeul Național al Satului ”Dimitrie Gusti”, copiilor ce provin din familii cu posibilități materiale modeste, joi, 6 decembrie 2018,  ora 11.00, în foaierul Victor Ion Popa, Clădirea Administrativă, Șos. Kiseleff, nr. 30, sector 1, București.

Partenerul evenimentului este LIVEntertainment

Detalii:

Biroul Relații Publice – 021 317 91 03/int. 143 – Muzeul Național al Satului ”Dimitrie Gusti”

#RobuGeorge
#MuzeulNationalAlSatuluiDimitrieGusti
#DaruriDeMoșNicolae
#ÎntâlnireacuMoșNicolae
#ColectăDeCadouriPentruCopii
#CopiiFericiti
#LIVEntertainment

Începere:
30 noiembrie 2018