Atelier de ilustrație de povești

Atelierul de ilustrație de povești, tradiții și obiceiuri românești susținut de Daniela Olaru se adresează copiilor între 7 și 11 ani care vor povesti și desena obiceiuri și personaje din etnologia românească, cunoscute sau mai puțin cunoscute, urmărind calendarul popular: legenda Babei Dochia, legenda lui Alexie, Buna vestire, povestea balaurului și a Sfântului Gheorghe etc. Materialele sunt asigurate de coordonator.

Atelierul durează o oră și se desfășoară în intervalul orar 12:00 – 13:00 în Sala Levănțică din Șos. Kiseleff nr. 28, pentru grupe de minimum 10, maximum 15 copii.

Taxa de înscriere este de 75 de lei de participant (130 lei pentru 2 frați/surori).

Atelierul se desfășoară în următoarele date:

9 martie – Legenda Babei Dochia – atelier de ilustrație și colaj
16 martie – Legenda lui Alexie – atelier de ilustrație cu texturi și colaj
23 martie – Buna Vestire – atelier de bandă desenată
20 aprilie – Povestea balaurului și a Sfântului Gheorghe – atelier de ilustrație și colaj

Înscrieri: https://forms.gle/qHgcEEg31HRLqdLw6

09 mart. 2024 - 20 apr. 2024