Ziua Internaționalã Nowruz

Muzeul Satului Național „Dimitrie Gusti”, Ambasada Turkmenistanului și Ambasada Republicii Islamice Iran în România vor organiza vineri,  19 martie 2021, începând cu ora 14:00, evenimentul comun – sărbătorirea Zilei Internaționale Nowruz. Rămâneți alături de noi pe website-ul oficial – www.muzeul-satului.ro și pe pagina de Facebook a Muzeului cât și pe pagina de Instagram pentru mai multe detalii.

„Dimitrie Gusti” National Village Museum, the Embassy of Turkmenistan and the Embassy of the Islamic Republic of Iran in Romania will organize Friday, March 19, 2021, starting at 14:00 the joint event – International Day of Nowruz celebration. Follow our official website – www.muzeul-satului.ro and our Facebook and Instagram pages for more details!

19 mart. 2021

INTERNET