CARTEA FAPTELOR BUNE

DESCHIDEM CARTEA FAPTELOR BUNE

Colectă de cadouri organizată de Muzeul Național al Satului „Dimitrie Gusti”

Mulțumim tuturor celor care și-au rupt din timpul lor și au dăruit un strop de dragoste celor aflați în nevoie! Mâine, 22 decembrie 2020, la ora 12:00, Părintele Georgian Tudor de la Parohia „Buna Vestire” din Giurgiu va veni să ia cadourile lăsate de voi, pentru a le dărui copiilor din centrele de plasament. Cei care doresc pot veni la muzeu să-l întâlnească personal.
Am primit mai mult decât ne-am propus și dorim să vă împărtășim faptul că:
O parte din aceste cadouri lăsate cu multă grijă de publicul vizitator a ajuns duminică la Roșiorii de Vede, jud. Teleorman, prin propunerea și grija față de cei 101 copii de la un centru de copii ce aparține de DGASPC – TELEORMAN și aici mulțumim familiei Ingrid și Alex Gîrju din Corbeanca, jud. Ilfov.
O altă parte a ajuns azi la Parohia Apărătorii Patriei II „Sfântul Ierarh Ambrozie” – preot paroh Mircea Uță.
Mulțumim și Poliția Română, Organizația Națională Cercetașii României și CNI CORESI SA pentru darul lor făcut copiilor beneficiari ai acestei campanii. Sărbători binecuvântate tuturor!

02 - 20 dec. 2020

Categorii